Pomoc psychiatry w leczeniu depresji

Depresja to poważna choroba, dlatego nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Zapada na nią coraz więcej osób i to w każdym wieku. Jakie są objawy depresji i jak odróżnić ją od zwykłego smutku?

Smutek zazwyczaj jest krótkotrwały. Trwa kilka godzin, ewentualne może się rozciągnąć na kilka gorszych dniu. Z depresją mamy do czynienia wtedy, kiedy obniżony nastrój utrzymuje się wiele dni, tygodni, a nawet miesięcy. Depresji towarzyszą również inne objawy. Może to być nadmierna senność lub wręcz przeciwnie — kłopoty z zaśnięciem. Może również doskwierać brak apetytu lub niepohamowane objadanie się. Depresji często towarzyszą lęki i myśli samobójcze. W depresji dominuje pesymizm, przyszłość jest widziana w czarnych kolorach, samoocena spada, a zwykłe codzienne czynności sprawiają olbrzymią trudność. Poczytaj więcej na stronie http://medox-leczeniedepresji.pl/

Jeśli zauważymy u siebie albo u bliskiej osoby pierwsze objawy depresji to trzeba zasięgnąć porady lekarza. Na początku należy udać się do psychiatry. Po przeprowadzonym wywiadzie zadecyduje czy wystarczy odpowiednie leczenie farmakologiczne, czy dodatkowo niezbędna będzie psychoterapia. Depresja przebiega różnie u wielu osób i tak samo różne są jej przyczyny. Czasem jest spowodowana jakimś traumatycznym przeżyciem np. śmiercią bliskiej osoby, utratą pracy czy rozstaniem z partnerem. Wtedy na ogół wystarczy krótsze leczenie farmakologiczne. Niekiedy jednak problem depresji leży głębiej. Czasami jest spowodowana przez wydarzenia z przeszłości, gdzie emocje i uczucia przez wiele lat były tłumione i dopiero po długim czasie wyszły na zewnątrz właśnie w postaci depresji. Na pewno nie można lekceważyć niepokojących objawów i nie bać się wizyty u psychiatry. To lekarz jak każdy inny i jest specjalistą od zaburzeń i chorób psychicznych. Jego fachowa pomoc na pewno poprawi stan naszego zdrowia psychicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *