Odwyk alkoholowy w klinice Medox

Klinika leczenia uzaleźnień Medox, w której przeprowadza się terapie leczenia alkoholizmu, znajduje się w zacisznej i postronnej lokalizacji. Dla niezorientowanego obserwatora, przypomina ona bardziej ośrodek wypoczynkowy, niż miejsce w którym leczy się uzależnionych.
Leczenie choroby alkoholowej w ośrodku pod Warszawą rozpoczyna się od kompleksowej diagnostyki i szczegółowego rozpoznania problemu pacjenta. W tym kroku ważne jest też poznanie autodiagnozy pacjenta. Lekarz musi poznać powody, dla których pacjent sięga po alkohol, aby pokazać mu jak można sobie z nimi radzić bez niego. Po wstępnym rozpoznaniu, ustalany jest odpowiedni program działań, jeśli wymaga tego sytuacja, wybierane są odpowiednie środki farmakologiczne. Jeśli zachodzi taka konieczność, na początku kieruje się pacjenta na detoks, który ma za zadanie oczyścić jego organizm z zatruwających go toksyn. Głównym celem terapii, jest pokazanie pacjentowi jak żyć bez alkoholu. W pierwszych etapie, uświadamia się mu jak groźny może być alkohol oraz ile można przez niego stracić. Kluczowym krokiem jest neutralizacja powodów dla których chory sięga po alkohol. Ważna jest również nauka asertywności, która jest niezbędna to zachowania życia w trzeźwości i abstynencji.
Personel placówki Medox, to wykwalifikowana kadra lekarska, która zdobywała swoje doświadczenie w publicznych ośrodkach zdrowia na terenie naszego kraju. Każdy przypadek to indywidualne podejście i profesjonalizm. Ponad to do momentu zmian w prawodawstwie w 2012 roku, nasza placówka posiadała status szpitala. Oznacza to że opieka, medyczna, doświadczenie personelu i podejście do pacjenta, stoi zawsze na najwyższym poziomie. Dodatkowym atutem kliniki jest jej lokalizacja w sielskiej okolicy, z daleka od niepowołanego wzroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *